Суббота, 04.05.2024, 11:12
Приветствую Вас Гость | RSS

Муниципальное общеобразовательное учреждение "Благодатновская школа" Амвросиевского района Донецкой Народной Республики

Меню сайта
Категории раздела
Наш опрос
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 60
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Мої статті

З охорони праці для вчителя фізики

           Благодатнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  

Амвросіївської районної ради  Донецької області     

 

                                                                                                                                                                Затверджено

                                                                                                                                            Директор школи_________ О.М. Подлєсна

                                                                                                                                            Наказ від   «____»_____________20__р. № _____

ІНСТРУКЦІЯ № 2

                                                                                   з охорони праці для вчителя  фізики                                                                         

1.       Загальні положення

1.1. Учителем  фізики    може працювати особа, яка має спеціальну педагогічну освіту за фахом, яка володіє теоретичними знаннями та професійними навичками у відповідності з вимогами діючих нормативно-правових актів і за станом здоров’я може виконувати професійні обов’язки.

1.2. При оформленні на роботу в навчальний заклад  працівник повинен пройти попередній медичний огляд; при подальшій роботі щорічні періодичні медичні огляди.

1.3.З Учителем  повинні бути проведені інструктажі з охорони праці: вступний (при вступі на роботу), первинний (на робочому місці), повторний (один раз на шість місяців).

1.4.У разі необхідності з учителем  проводять позаплановий та цільовий інструктажі з охорони праці.

1.5.Якщо при проведенні занять учитель використовує електрообладнання (прилади,  обладнання, телевізор,  комп'ютери), він повинен пройти відповідне навчання з наступною перевіркою знань і присвоєнням відповідної  групи допуску з електробезпеки щорічно.

1.6. Учитель фізики  один раз на три роки проходить навчання та перевірку знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки за Програмою  в обсязі 36 год згідно Положення  про порядок  проведення навчання  та перевірку  знань з питань ОП , БЖД, пожежної безпеки  на  базі  ВО АРДА.

1.7.При виконанні професійних обов'язків на вчителя  можуть діяти такі шкідливі або небезпечні фактори:


  висока психофізіологічна напруга;

  висока концентрація уваги;

  небезпека ураження електрострумом;

  небезпека виникнення загорань, пожеж

  порушення параметрів мікроклімату,

    передбачених для навчальних приміщень;

·         довготривалі статичні навантаження.


1.8.Якщо вплив шкідливих та небезпечних факторів, які діють на вчителя  під час навчального процесу, можна зменшити за рахунок засобів індивідуального захисту ( халат, окуляри), то вони видаються згідно з типовими або галузевими нормами.

1.9.Учитель  зобов’язаний:

-  дотримуватися встановленого в навчальному закладі режиму праці та відпочинку і вимагати його дотримання від учнів;

- виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку, виконувати тільки ту роботу, що визначена посадовою інструкцією, або наказами, розпорядженнями керівника школи; виконання роботи, що не доручена, узгоджувати з керівником школи;

- знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежегасіння (вогнегасниками);

     -  вміти надавати першу (долікарську) допомогу. У разі захворювання дитини чи нещасного випадку повинен негайно викликали медичного працівника.

    - знати номери телефонів для виклику аварійних служб та медичної допомоги;

    - знати місце знаходження аптечки, шляхи евакуації людей у випадку надзвичайної ситуації;

- негайно повідомляти керівника навчального закладу:     про кожен  нещасний випадок з учнями та співробітниками. У цьому разі першочергові дії вчителя  мають бути спрямовані на надання першої (долікарської) допомоги потерпілим та забезпечення безпеки учнів.

- негайно повідомляти керівника школи про всі недоліки в навчальному процесі, які негативно впливають на здоров’я  учнів,  про ситуації що несуть загрозу життю та здоров’ю учнів та працівників, а також  про раптове погіршення стану свого здоров’я під час роботи;

   - дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування у приміщеннях та на території закладу ( ст.14 Закону  України «Про охорону праці»)

 

    1.10. Учитель  несе персональну відповідальність за життя та здоров'я учнів під час навчального процесу.

1.11.У своїй роботі учитель  повинен активно пропагувати дотримання учнями ви­мог охорони праці, безпеки життєдіяльності, правил дорожнього руху, безпечної поведінки в побуті та громадських місцях.

1.12.Знання і виконання вимог цієї інструкції є посадовим обов'язком учителя, а їх невиконання — порушенням трудової дисципліни, що тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством.

                        2.  Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1.Перед початком занять у навчальному приміщенні вчитель  повинен перевірити стан меблів, обладнання, технічних засобів навчання, робочих місць учнів, їх відповідність нормам охорони праці, правилам техніки безпеки й санітарії та гігієни дітей та підлітків.

2.2.Перед допуском учнів у приміщення для занять учитель  повинен перевірити справність електричних вимикачів і розеток, а також виключити наявність оголених контактів дротів електромереж.

2.3.При необхідності використання учнями обладнання, пристроїв, учитель  повинен перевірити їх справність, наявність захисних засобів, відсутність травмонебезпечних факторів.

2.4.На початку навчального року, а також перед початком занять у кабінеті, а також перед початком занять за новою темою, виконання нового виду робіт,  вчитель  зобов'язаний провести з учнями інструктаж з безпеки життєдіяльності. Інструктажі фіксуються в класних журналах та журналах встановленого зразку.

2.5.Учитель  зобов'язаний ознайомити учнів з правилами безпечної експлуатації обладнання, яке використовується в навчальному процесі.

2.6.При встановленні порушень вимог охорони праці в приміщенні для занять, учитель  не повинен розпочинати чи продовжувати роботу з учнями до усунення недоліків, які загрожують їхньому життю та здоров'ю.

2.7.Учитель  зобов’язаний повідомити керівника або відповідальну посадову особу навчального закладу про причини відміни занять у кабінеті.

2.8 Самостійне усунення вчителем порушень безпеки праці, особливо пов’язане з ремонтом обладнання можливе тільки за умов відповідної підготовки та допуску до виконання даного виду робіт.

3.      Вимоги безпеки під час роботи

3.1.Учитель  контролює обстановку під час занять та забезпечує безпечне проведення навчального процесу.

3.2.Під час занять у навчальному кабінеті виконується тільки та робота, яка передбачена розкладом і планом занять.

3.3.Учителю  під час занять забороняється виконувати будь-які види ремонтних робіт на робочому місці учня чи в приміщенні. Ремонт виконується спеціально підготовленим персоналом закладу (електромонтером, слюсарем, електромеханіком).


3.4.Якщо під час занять раптово погіршився стан здоров'я одного з учнів або вчителя, мають бути прийняті екстрені заходи:

                     при погіршенні стану здоров'я учня (запаморочення, втрата свідомості,

                               кровотеча з носа і т. ін.) учитель  надає йому необхідну першу

                               (долікарську) допомогу та викликає медичного працівника;

                     при раптовому погіршенні стану здоров'я учителя  учні повідомляють

                               про це керівника закладу. Керівник надає допомогу хворому та вживає    

                               заходів щодо продовження занять з учнями.

3.5.Учителю забороняється залишати учнів, з якими він проводить заняття, екскурсії тощо, без нагляду.

3.6.Учитель  повинен вживати заходи дисциплінарного впливу до учнів, які свідомо порушують правила безпечної поведінки під час занять.

3.7.Учитель  зобов'язаний повідомляти керівника закладу про всі недоліки в забезпеченні охорони праці, які знижують рівень безпеки життєдіяльності людини (норми освітленості, травмонебезпеки обладнання, інструментів тощо).

3.8. Забороняється:

- працювати при недостатньому освітленні;

- працювати на несправному обладнанні;

- торкатись оголених електропроводів; 

- користуватись несправними електричними розетками, штепсельними вилками;

- підключати комп’ютери, ксерокси та іншу оргтехніку таким чином, щоб   з’єднувальні електрошнури знаходились на підлозі на шляхах пересування працівників у приміщеннях кабінетів;

- використовувати електронагрівальні прибори з відкритими нагрівальними

                    елементами.

      4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

Після закінчення роботи вчитель зобов'язаний:

4.1.Привести в порядок робоче місце.

4.2.Прибрати в установлені місця наочні посібники, журнал, зошити, лабораторне обладнання, спецодяг та засоби захисту, інші матеріали.

4.3.Закрити вікна, кватирки, вимкнути світло та електрообладнання.

4.4.Повідомити керівника навчального закладу про виявлені недоліки в роботі обладнання, або небезпечні фактори для прийняття відповідних мір.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1 У разі виникнення небезпечних умов праці (з’явлення запаху гарі, диму, підвищення тепловиділення від обладнання, або підвищення рівня шуму при його роботі, загоряння матеріалів, відключення електропостачання та ін.) учитель повинен:

- негайно зупинити роботу та відключити обладнання яке знаходиться у робочому режимі, повідомити про це свого безпосереднього керівника, при необхідності викликати аварійну службу.

- негайно повідомити керівника навчального закладу або представника адміністрації про виникнення аварійної ситуації, її місцезнаходження.

- діяти чітко, без метушні, запобігати проявам паніки серед учнів та співробітників;

-  надавати першу долікарську допомогу потерпілим.

У випадку пожежі чи загоряння необхідно:

- негайно повідомити безпосереднього керівника та викликати пожежну охорону за

 тел. 2-24-01; 101 (при цьому слід чітко назвати адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, своє прізвище та посаду);

- вжити заходи щодо швидкої евакуації дітей із приміщення відповідно до плану по шляхах евакуації,  у разі потреби звернутися по допомогу до інших працівників;

- приступити до ліквідації осередку  загоряння, відповідно до інструкції з пожежної безпеки первинними засобами пожежегасіння;

- при загорянні електромережі та електрообладнання необхідно вимкнути електропостачання.

               - дотримуватися при пожежі інструкції з пожежної безпеки для навчального закладу.

       Розроблено   керівником  структурного підрозділу  _____________                  Г.В. Лига

З інструкцією ознайомлений                                  ________________                   ___________________

Категория: Мої статті | Добавил: Tanya6221310 (14.12.2012)
Просмотров: 949 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск

Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz